Храм Хасе-дера в Камакура

Пройшовши зовсім недалеко від старовинної дерев’ яної станції Хасе (Hase) в місті Камакура, потрапляєш до воріт храму Богині милосердя та любові Хаседери.

Станція Хасе, Камакура
Мандрівки Японією

Храм Хасе-дера в японському місті Камакура (海光山慈照院長谷寺 Kaikō-zan Jishō-in Hase-dera), поширена також назва Hase-kannon (長谷観音 Хасе-канон) був зведений у 736 р. та названий на честь відомої позолоченої скульптури богині Каннон з одинадцятьма головами. Її висота – 9,3 м, це найвища дерев’яна скульптура в Японії.

Біля головних воріт під розлогим старим дуплястим деревом знаходиться будівля адміністрації, побудована в одному архітектурному стилі з храмовим комплексом.

Дерево будівля адміністрації
Мандрівки Японією

Головні ворота храмового комплексу Хаседера
Мандрівки Японією

На території багаторівневого комплексу розташований парк з облаштованими прогулянковими доріжками, ставками, статуями, храмовими будівлями, музеєм, рестораном, сувенірним магазином, дзвіницею та цвинтарем. З оглядового майданчика в ясний день відкривається неймовірний вид на Камакуру, проте, в дощову погоду все навколо оповите густим туманом.

Статую Каннон можна оглянути в головній будівлі храму, Залі Каннон-до  (Kannon-do Hall).

Зал з статуєю богині (Канон-до) в Хасе-дера, Камакура
Мандрівки Японією

Згідно легенди, у 721 р. у містечку Хасе монах Токудо Шьонін знайшов поблизу міста Нара велике камфорне дерево, з якого вирішив вирізьбити дві статуї цієї Каннон. Одна з них залишилася в храмі Хаседера в місті Нара. Другу статую, зроблену з більшої верхньої частини стовбура, скинули в море поблизу сучасної Осаки та прочитали молитви, щоб вона повернулася і врятувала людей.

 І ось аж через п’ятнадцять років статую прибило до берега на пляжі Нагаї, поблизу Камакури, де для неї спеціально побудували храм на схилі пагорбу. Подивитися на славнозвісну статую Богині щороку приїжджають натовпи туристів з усіх куточків світу.

Хаседера, статуя Каннон, 観音堂:本尊

 Поруч знаходиться Зал Аміда-до (Amida-do Hall), де виставлена трьохметрова позолочена статуя Будди Аміди.

Храм Богині Аміда
Мандрівки Японією

Акуратні доглянуті ставки з японськими різноколірними парчевими коропами кої є особливим елементом ландшафтного дизайну храмових комплексів.

Спеціальні етнічні умивальниці призначені для вмивання рук та символічного очищення перед входом до храму.

На території Камакурського комплексу Хаседера знаходиться також капличка Богу Джідзо (地蔵), який опікується, за повір’ями, дітьми, мандрівниками та моряками. Під відкритим небом багатотисячними рядами стоять маленькі статуетки Джідзо, які, за давніми віруваннями, допомагають душам ненароджених та мертвонароджених дітей потрапити до раю.

Серед незвичних скульптур — статуя з б’якуго — всевидячим оком – та Ступні Будди з тонко вирізьбленими візерунками.

Біля головного залу є композиція з п’яти скульптур: в центрі сидить Тайшаку-тен, бог війни, грому та блискавки — аналог слов’янського Перуна — в оточенні чотирьох небесних королів, своїх підданих. Статуя на передньому плані з опущеною рукою та з сувоєм у другій руці уособлює Комоку-тен, короля заходу та повелителя безкрайнього зору. Позаду нього, з сувоєм в одній руці та з мініатюрною пагодою в другій руці, знаходиться Тамон-тен, король півночі, володар всіх знань.

Джікоку-тен, володар сходу, охоронець королівства, тримає в руках меч, а Зоджьо-тен, король півдня, володар духовного росту — шест.

 

На нижньому рівні, за ставком Ходжо (Hojo-ike) знаходиться Зал Бентен-до (Benten-do Hall) та вхід у вузьку темну печеру Бентен-куцу (Benten-kutsu) зі статуєю єдиній жінці серед японських богів щастя Бендзайтен.

Традиційні ворота Торії перед входом в печеру

Відвідати храмовий комплекс варто в кожну пору року: весною помилуватися цвітом сакури та сливи, літом подивитися на квіти різних сортів ірису та лілій, восени насолоджуватися різонобарв’ям листя на деревах, а зимою – садом, покритим ніжним білим снігом. Інформацію про графік роботи та вартість квитків можна знайти на офіційному сайті Хаседеру. Поруч знаходиться храм з славнозвісною статуєю Великого Будди Камакура, яка є однією з найвідоміших символів Японії.

Ліля Тяжка для Мандрівки Японією


Використані джерела:

1. Hasedera Temple (jp)
2. Hase-dera (Kamakura), Wikipedia (jp)

 Теґи: , , , , ,
Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This