Японія і велосипеди

Велосипеди в Японії Мандрівки Японією

В Японії складається враження, що її мешканці народжуються в комплекті з велосипедом. Цей один з найпоширеніших видів транспорту тут користується шаленою популярністю.

Велосипедом користуються люди різного віку, від наймолодших до найстарших, домогосподарки, школярі та студенти, офісні працівники. Мами на них возять по двоє, а то й більше дітей разом з продуктами з магазину. Не рідкість чоловіки та жінки в костюмах, які крутять педалі. Часто велосипедами користуються, щоб доїхати вранці до станції електрички або метро і залишити на парковці до вечора. Велосипед в Японії використовується не лишень для розважальних покатушок по вихідних, це насправді річ щоденного використання.

Велосипед в майстерні по виготовленню татамі, м. Йокосука, Японія

Використовують велосипед і щоб прогулятися, зустрітися з друзями та просто розвіятися, адже в хорошу погоду це корисно для здоров’я, швидко та зручно. Багато молоді зустрічається в ресторанах швидкого харчування, які, хоч і готують їжу по ліцензії однакову у цілому світі, в Японії вважаються найповільнішими та якіснішими, як на мене – то однозначно чистішими. Ось для прикладу Макдональдс, з стрункими худорлявими відвідувачами всередині, які приїхали сюди на велосипедах.

Велика велопарковка біля входу до Макдональдс, м. Нара, Японія

Велосипедистам в Японії зручно – тротуари зазвичай розділені і мають велосипедну доріжку, є окрема полоса на пішохідному переході, безліч зручних недорогих або й безкоштовних зручних парковок.

Зручна велодоріжка, паралельна з пішохідним переходом

І, як і до більшості речей в Країні Вранішнього Сонця, до питання велосипеду підійшли з усієї серйозністю – щойно придбаний двоколісний друг одразу реєструється в місцевому відділі поліції, йому видається номер, а власнику – документи, які потрібно мати з собою під час водіння. Дітки їздять в шоломах. Забороняється їздити в нетверезому стані і за це штраф декілька тисяч доларів, як за водіння автомобіля в стані алкогольного сп’яніння. Неправильно припарковані велосипеди можуть забрати на штраф майданчик або виписати попередження. Заборонені розмови по телефону, їзда в навушниках, з парасолею в одній руці і т.д.

Японська інструкція правил їзди на велосипеді в картинках

Але насправді до велосипедистів в Японії ставляться дуже поблажливо і, поки вони нікому не заважають – ніхто не звертатиме уваги на дрібні порушення. Дуже часто ти йдеш по тротуару і рефлекторно відскакуєш вбік, коли чуєш звук дзвоника або голосне «Сумімасен!» («Вибачте!»).

Велосипеди часто просто залишають на вулиці, біля будинку або магазину, не те що не паркуючи за правилами – навіть не надівши найпростішого замка. Крадіжки в Японії й справді не є масовим явищем, а нечасті випадки зникнення зазвичай пояснюють тим, що власник поспішав та переплутав велосипед з дуже схожим.

Велосипед, знесений під час тайфуну

Велосипеди бувають надзвичайно різними, але найпоширеніші – класичні, з кошиком спереду. У громадський транспорт можна заходити виключно з малими моделями, які складаються. Як і всі інші речі, велосипед потребує догляду, а в кінці-кінців й утилізації. Просто так викинути в Японії нічого не можна, все слід сортувати, а для утилізації велосипеду слід звернутися в окремо спеціалізовану фірму та заплатити спеціальний збір. В різних префектурах різні правила, але це коштує приблизно 10 доларів, тому в місцевих муніципальних органах є стенди, де можна розмістити оголошення про продаж вживаного велосипеда або ж бажання його подарувати.

Японія дуже стрімко запроваджує нові технології і поширює автоматизовані велопарковки, які поки що є рідкістю, але задум дуже крутий з точки зору економії місця та часу.

Ліля Тяжка для Мандрівки Японією

 Теґи: , ,
Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This