Ханамі – традиційне милування цвітінням сакури в Японії

Ханамі (花見), традиційне весняне милування цвітом сакури, цього року почалося досить рано, після несподівано холодної зими.  Зазвичай казковий період, коли щоденна реальність навколишнього світу кардинально змінюється під впливом пахучих заквітчаних біло-рожевих крон, триває з середини березня аж до травня по всій території Японії і є подією державного значення.

Кожного року публікується спеціальний графік, коли очікувати першого цвіту сакури, в залежності від регіону. Такий розклад складений на основі метеорологічного прогнозу та десятиліть спостережень. Крім того, в горах, переважно, процес починається пізніше і триває довше. Так, найшвидше перші квіти дерева-символа Японії у 2018 році можна було побачити на острові Окінава  уже 11 січня. У Токіо сакурою насолоджувалися з 17 березня і пік цвітіння припав на 24 березня. Найпізніше ханамі анонсовано на північному острові Хоккайдо, у місті Муроран прогнозується початок цвітіння японської вишні другого травня.

Загальновідомо, що сакура, японська вишня, є одним з найвідоміших символів Японії, щось типу поширеного “без верби й калини нема України”.  Мене часто запитують, що такого особливого відбувається при її цвітінні? Річ у тому, що ці дерева ростуть усюди, їх дуже багато насаджено по всій території країни. І коли одночасно зацвітає велика маса однотипних дерев – це виглядає просто неймовірно. Сакура в прямому розумінні бере своєю масштабністю. Організовуються фестивалі до цієї події, масові пікніки, екскурсії для спостерігання найбільш колоритних пейзажів.

Милування цвітом сакури, пік якого триває декілька днів, також пов’язане з певним смутком через  спостереження за чарівною швидкоплинністю речей, що виражається концепцією моно но аваре (mono no aware, 物の哀れ). Адже ще ось тільки вчора все було сніжно-біло-рожеве, а сьогодні пелюстки опали і появилися молоді зелені листочки. Хоча сама сакура є символом відродження і спостерігання за її цвітінням приносить ні з чим не зрівняну естетичну насолоду.

Ліля Тяжка для Мандрівки Японією


Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This