Краєзнавчий музей в місті Йокосука, Японія

Ознайомлення з новою місцевістю буде повним тільки зі знанням минулого регіону. Просто отримання візуальних вражень від різноманітних пам’яток Японії корисне та цікве, але історія додає їм глибини та розуміння. Саме для цього Мандрівки Японією відвідали чудовий Музей природи та гуманітарних наук міста Йокосука (横須賀市自然・人文博物館), де можна в зручній формі отримати детальну інформацію про життя та діяльність півострова Міура з давніх-давен до наших днів.

У даному науково-дослідному закладі показано зміни в природному та соціальному житті японського півострова Міура (яп. 三浦 半島), що знаходиться в префектурі Канаґава на південь від Токіо і Йокогами. Окрім Йокосуки тут також розташовані міста Міура, Хаяма, Дзуші і Камакура. На його східній стороні базуються Морські сили самооборони Японії і сьомий флот ВМС США.

Мені особисто надзвичайно сподобалося, з якою зручністю організовано цей міський музей, характерна японська увага до найменших дрібниць та бездоганна чистота справляє враження злагодженості та продуманості в цілому.

Безліч експонатів з довідковою інформацією японською та англійською мовами на тему топографії, геології, тваринного та рослинного світів місцевості, а також гуманітарний відділ, який представляє археологію, історію та фольклор, з широким вибором науково-дослідницьких матеріалів задовольнять вимоги найвибагливіших відвідувачів.

 

Великі рельєфні карти з спеціальними підсвітками інформативно висвітлюють різноманітні тематики регіону.

В одній з перших зал знаходяться викопні рештки слона Наумана – доісторичної тварини, поширеної епоху плейстоцену (2,58 млн років тому – 11 700 років тому) в Японії, де на слонів полювали місцеві неолітичні люди.

prymischennya-miskoho-muzejyu-jokosuka-kanahava-kanto-yaponiya-mandrivky-yaponijeyu

Об`ємні експозиції та макети ілюструють будні перших мешканців Японського архіпелагу, їхній стиль життя, збиральництво та полювання, прогрес суспільних норм та соціальних стандартів.

Стрільба з  лука (弓 – юмі) завжди займала особливе місце серед японців.

Ось так зжатим рисовим снопом символічно показано початок періоду землеробства.

Надзвичайно велика колекція викопних керамічних решток: горщиків, ваз, предметів побуту. Є навіть окремий стенд, де можна взяти невеликі черепки в руки і в прямому розумінні доторкнутися до історії!

davni-hlechyky-muzej-jokosuka-mandrivky-yaponijeyu

hlynyanyj-posud-riznyh-periodiv-muzej-jokosuka-mandrivky-yaponijeyu

У мене в руках фрагмент шнурової кераміки періоду Джьомон – найдавніші глиняні вироби в історії Японії.

hlynyanyj-frahment-shnurovoji-keramiky-muzej-jokosuka-mandrivky-yaponijeyu

Музей містить матеріали про різноманітних видатних особистостей, які вплинули на життя півострова.

muzej-jokosuka-ekspozytsiji-mandrivky-yaponijeyu

muzej-jokoska-mandrivky-yaponijeyu

Згадується, зокрема, і про англійського мореплавця і торговця Вільяма Адамса, знаного також як Міура Анджін (三浦按針), який першим з британців досяг Японії і згодом став радником шьоґуна Токуґави Іеясу із зовнішньополітичних питань.

А особливим експонатом є храмовий стілець, на якому сидів комодор військово-морських сил США Меттью Колбрайт Перрі під час переговорів з шьоґуном і підписанням Канаґавського договору – першої угоди між ізоляціоністською Японією та США (після проведення дипломатичної місії в Японії у1852—1854рр.). Так як в Країні Вранішнього Сонця на той час стільцями не користувалися взагалі, то довелося взяти ритуальні меблі з місцевого храму.

 Окрему частину будівлі займає зал, присвячений побуту японців: типовий житловий будинок, гардероб пересічних японських жителів, кухня, робочі інструменти, а також в деталях відтворене рибальське селище.

Ось показана проста японська хата справжніх розмірів з розсувними дверима і дерев`яним ґанком. Ось тут я показую на традиційну етнічну муровану піч з нехитрими сачками, грабельками та плетеними кошиками довкола.

 

Інтер`єр ідеальної японської кімнати дійшов незмінний до наших днів – вона абсолютно порожня та вистелена татамі – циновками з рисової соломи.

Також в музеї міста Йокосука відбуваються різноманітні виставки, на цей раз я милувалася барвистими метеликами та різнокольоровими жуками.

Деякі експозиції знаходяться в коридорах музею, прямо біля виходу. Тут видно, як я фоткаю в кінці коридору)

 

На верхньому поверсі є панорамний вид на місто Йокосука. Зокрема, відкривається вид на сад з пам`ятником і лавочками, далі видно залізницю, одно- та двоповерхові будинки й багатоповерхівки.

 

Неподалік знаходиться пам`ятник “Статуя Миру”, побудований у 1989 р. на знак відмови японського міста Йокосука від атомної зброї.

Музей міста Йокосуки насправді варто відвідати для ознайомлення з історією розвитку регіону, загального розвитку та просто приємного і корисного часопроведення. До того ж, заклад працює всі дні, крім понеділка та новорічних свят, і вхід сюди абсолютно безкоштовний.

 Теґи: , , , , , ,
Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This