Літній фестиваль Мітама Мацурі в Японії – давні традиції вшановування мертвих

Свято вшанування духів предків – одна з найважливіших японських традицій, яка зберігається з давніх-давен до наших днів. Назва цієї події складається з японських слів мітама (дух або душа) та мацурі (фестиваль).  Сьогодні Мандрівки Японією розкажуть, як вона відбувається влітку, в липні-серпні, по всій території Японської держави. Поминальні дні традиційно тривають три дні і називаються Обон.

На відео можна подивитися святкування з синтоїстського храму Ясукуні в Токіо, яке проводиться, згідно сонячного календаря, щороку 13-16 липня.

Не зважаючи на досить похмуру назву, фестиваль захоплює своєю яскравістю та життєрадісністю. Дорога до святилища прикрашена металевими решітками висотою 12 метрів, на які прикріплено понад 30 000 ліхтарів, що з настанням темноти освітлюють все навколо м’яким світлом. Сотні тисяч відвідувачів приїжджають, щоб віддати належне своїм втраченим родичам та друзям. Також є можливість за додаткову плату купити та повісити свій ліхтарик для вшанування душ померлих.

Свято починається о шостій вечора та включає у себе прогулянки територією храму, спостерігання за грою на спеціальних барабанах та традиційні японські танці, відвідування різноманітних театральних дійств, зокрема символічне переміщення переносного святилища – кожен день має свою насичену програму. На відміну від інших  локацій, у храмі Ясукуні немає славнозвісних довгих столів з вуличною їжею, які зазвичай заповнюють вулиці Японії під час літніх фестивалів. Відвідувачі часто вдівають легке кімоно юката.

Не зважаючи на спеку та людність, затишна казкова атмосфера японського свята вшанування померлих не залишить нікого байдужим.

Ліля Тяжка для Мандрівки Японією


Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This