Привітання з Новим Роком 2020 від Мандрівок Японією! 🎍 Історія виникнення свята, новорічні звичаї та традиції японців

 

Мандрівки Японією вітають своїх читачів з Новим Роком 2020! Я хочу побажати вам в цьому році здоров’я та натхнення для здійснення всіх заповітних бажань! Поступово освоювати японську мову, ознайомитися з японськими традиціями, відкрити незвичну та екстравагантну далекосхідну Країну Вранішнього Сонця разом з моїм інформаційним блогом – вірю, що ми проведемо разом чудовий рік.

Новий Рік японською мовою звучить О-шьоґацу (お正月, おしょうがつ). Офіційно відзначається, після реставрації Мейджі, з 1873 року (за григоріанським календарем) першого січня, а до цього – за японським традиційним місячно-сонячним календарем.

Японці, з властивою їм звичкою, мають свій певний особливий та неповторний погляд на зимові свята. Прикрашати новорічною атрибутикою вулиці починають вже в листопаді, широко використовуючи ілюмінації, гірлянди, наряджаючи пишні штучні ялинки в торгових центрах та роблячи святкові розпродажі.

Всі найгучніші святкування припадають на кінець грудня, так зване “Різдво” на японський лад – тонка інтерпретація західних звичаїв по-японськи: з Сантами, поїданням торта та курячих крилець в мережі закладів швидкого харчування. В наші дні це світське нерелігійне свято, робочий день. В Японській Державі воно відоме з середини 16 століття, після прибуття португальців на місцеві острови. Серед молоді вважається романтичним днем побачень, вечірок (назва яких звучить як “куріпа” – “kuripa”, від kurisumasu paati (“Christmas party”) та прогулянок.

Також в грудні відбуваються корпоративи, прибирання дому, і замовлення або приготування спеціальної новорічної їжі: осечі-рйорі (osechi-ryōri (御節料理 або お節料理) та спеціальних рисових тістечок мочі.

Далі все відрізняється від звичного перебігу нам подій. Вечері 31 грудня на вулицях стає дуже тихо – Новий Рік є сімейним домашнім святом. У великих містах є можливість забронювати святкування в ресторані, нічну прогулянку токійською затокою чи подивитися на красивий феєрверк, от як на відео. Хоча й там уточнено, що людей мало, а основному – туристи.

Першого грудня вихідний, в який відвідують шінтоїстський храм, загадують бажання на цілий рік та проводять день з рідними і друзями.

Після відзначення Нового Року (але не наперед) прийнято дарувати листівки з зображенням тварини-символом року та вітати один одного:

明けましておめでとうございます! – З Новим Роком!

あけましておめでとうございます – написання абеткою хіраґана
Akemashite omedetou gozaimasu – написання ромаджі (латинськими літерами)
Акемаште омедето: ґодзаймас – наближене читання японського привітання “З Новим Роком” українською мовою.

Новорічні свята в Японії тривають від трьох днів до двох тижнів. Ці дні, крім першого числа, є робочими та націлені на перегляд своїх життєвих позицій, складання планів та прибирання новорічної атрибутики.

Твариною, що символізує 2020ий рік, за східним календарем, є білий щур, що позначається ієрогліфом 子(читається як “не” (ne). Вважається символом щастя, чистоти, доброчесності. Нехай він принесе всім читачам блогу Мандрівки Японією добробут та мотивацію до здійснення головного бажання на цілий рік!

Ліля Тяжка для Мандрівки Японією

ФОТО: © Мандрівки Японією https://japantravel.com.ua

 

 Теґи: , , ,
Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This