Одноденна мандрівка в гори префектури Яманаші з столиці Японії міста Токіо

Автор блоґу Мандрівки Японією: Ліля Тяжка

(оновлено)
Ця серія статей присвячується моєму другові Тецуя Кіношіта. Ти назавжди в наших серцях

  • Дорогою до Японських Альп
  • Місце в Японії, де зберігають традиції давнини – храм Місоґі
  • Краєвид з вертикальними японськими коровами на вертикальних полонинах в парку Макіба
  • Натуральне морозиво на терасі з панорамою японських гір в Сейсенрьо

 

Фото на головній: Мандрівки Японією. Автор блоґу, я, Ліля Тяжка, в футболці мого дизайну з надписом Stand with Ukraine японською мовою

Відвідати гірські вершини в Японії поблизу столиці – чудова ідея для одноденної подорожі

Японські гори на головному і найбільшому острові Хоншю(本州, Honshyu, саме на ньому знаходяться основні японські міста, такі як Токіо, Йокогама, Осака, Хірошіма, Наґоя, Кіото) є стрімкими і величними, вони споконвіку впливали на життя місцевих людей, що знайшло відображення в японській культурі, мистецтві, побуті. Адже гори в Японії вкривають практично всю територію, а найвищою вершиною горою Фуджі (префектура Шідзуока), висота якої сягає 3776 м, можна милуватися з відстані ста кілометрів, розглядаючи сніг, який вкриває схил вулкана.


Читайте також: Храм Місоґі в горах Японії: поєднання практик вогню та води


Японські Альпи (日本アルプス, Ніхон Арупусу) — це ланцюг гірських хребтів у Японії, які перетинають головний острів Хоншю.

Піки, що височіють над центральною частиною Хоншю, давно є об’єктом шанування та паломництва. Ці величні хребти включають декілька вершин, висота яких перевищує 3 000 м, що є найвищими після гори Фуджі. Сьогодні ми відвідали Південні Японські Альпи, так звані гори Акаіші (赤石山脈), та мали можливість споглядати їх найвищу гору Кіта висотою 3 193 м.

Фото: Мандрівки Японією. Вид на гірський хребет Яцуґатаке в Японії

Занурення в дику природу японських гір в двох годинах їзди від технологічної столиці Токіо

Початок осені з пониженням температури повітря і в ясну погоду є чудовим періодом для відвідування гір. Мандрівки Японією вирушили у префектури Наґано та Яманаші, де знаходяться трьохтисячні вершини, Японські Альпи та інші гірські хребти.

Фото:Мандрівки Японією. Туристична карта японських територій Наґано, Мацумото та околиць Сува, пер. Тяжка Л

Одноденна прогулянка машиною з Токіо дає можливість подорожувати територією Чюбу посередині острова Хоншю, між регіонами Канто і Кансай.

Фото:Мандрівки Японією. Туристична карта японських територій П’ять озер Фуджі та околиць Кофу, пер. Тяжка Л

Мені випала незабутня нагода відвідати префектуру Яманаші, провести час у храмі Місоґі, споглядати щасливих вертикальних японських корів на вертикальних пасовищах Макіба парку, скуштувати органічного морозива з натурального молока в відпочинковому комплексі Сейсенрьо та повернутись назад того ж дня без ночівлі.

Якою є дорога до японського гірського хребту Яцуґатаке на захід від Токіо

Фото:Мандрівки Японією. Вид на японські гори та сільськогосподарські землі 

Для поїздки був обраний якомога найбільш сприятливий за прогнозами погідний день, але реальність перевершила всі очікування і дала можливість провести чудовий час на природі та милуватися неперевершеними краєвидами.

Цілодобово метушлива столиця Країни Вранішнього Сонця залишилась позаду рано-вранці: щоб встигнути відвідати всі заплановані місця довелося виїхати затемна з Йокогами до Хачіоджі, міста в західній частині токійського метрополітену, щоб долучитися до нашого друга, а звідти – всією групою в сторону японських гір. Контраст між зображеним на моєму відео урбаністичним краєвидом і розкішним краєвидами природи Японії вражають, особливо враховуючи надзвичайно невелику подолану відстань.

Відео: Мандрівки Японією, на сторінці автора Лілі Тяжкої LilkaSky в Інстаграм

Якщо подорожувати машиною, то можна робити різноманітні відхилення на маршруті, мандруючи місцями видатних історичних подій, зупиняючись на ідеально облаштованих стоянках для відпочинку з просторими стоянками для паркування, зручностями, закладами харчування та магазинами. Час на подолання відстані сильно залежить від того, які траси обирати: загального користування чи платні швидкісні. Мандрівка між префектурами Японії дуже комфортна та викликає бажання здійснювати такого типу подорожі частіше.

Фото: Мандрівки Японією. Два Nissan Silvia, рідкісні вінтажні японські автомобілі першої генерації 1963 року, на парковці в горах

На стоянці мені випала нагода сфотографувати для Мандрівок Японією одназу два легендарних японських авто. Це Ніссан Сільвія першого покоління дебютного випуску 70х років минулого століття. У вересні 1964 року на Токійському автосалоні вперше було представлено Nissan Silvia CSP311. Цей автомобіль, зібраний вручну і базований на дизайні купе Fairlady, оснащувався 1.6-літровим двигуном від Nissan. Загалом з 1964 по 1968 рік було вироблено лише 554 одиниці, а унікальність кожного автомобіля та ручний метод збірки призвели до високої вартості.


Фото: Мандрівки Японією. Раритетний японський автомобіль Ніссан Сільвія

З просторої площі відкривається чудовий вид на навколишні японські лісисті вершини, а чистим, кришталевим гірським повітрям хочеться дихати наповну. Пейзажі японських гір дуже нагадують мені рідні українські гори Карпати.  

Фото: Мандрівки Японією. Автор блоґу Ліля Тяжка, про Японію українською мовою

Довкола, окрім парковки, є дуже простора територія з магазинами, фудкортами, автоматами з напоями. Сувеніри продають не тільки в крамниці, а й просто в дворі, так само як виноград, яким славиться ця префектура в Японії та різноманітні декоративні рослини, зокрема бонсай.

Фото: Мандрівки Японією. Мініатюрні японські деревця на стоянці в гірській частині Японії. На нижньому крайньому фото вказано, що оплата на касі.

Перепочивши, Мандрівки Японією вирушили далі і наступною зупинкою було особливе японське святилище, заховане в густині гірського масиву.

Що відвідати поціновувачам традицій в Японії: Храм Місоґі – поєднання води, вогню і дзвінкої тиші

Звивиста дорога мішаним лісом привела до чудового японського храму Місоґі 身曾岐神社, схованого в зеленому листяному лісі. Дорога автомобілем не зайняла багато часу, проте, при бажанні, до даного місця призначення в префектурі Яманаші можна добратися й швидкісними електричками, які ходять регулярно.

Фото: Мандрівки Японією. В японському святилищі Місоґі відбуваються вистави традиційного театру Но на спеціальній сцені, що оточена водою озера, в якому плавають гігантські різнокольорові карпи кої

Шінтоїстський храм Місоґі в Яманаші зберігає японські традиції, що сформувалися до впливу конфуціанства, буддизму та інших релігій. Храм є одним з небагатьох місць, де можна зануритися в атмосферу давніх японських ритуалів часів Яйой, епохи розвитку рисівництва і створення перших державних структур. Серед стрімких японських гір тут практикують шинтоїстську філософію місоґі, яка спрямована на очищення духу та тіла для досягнення гармонії. Мандрівники відвідують цей храм, щоб відчути унікальність цього місця та відпочити від метушливого життя великих міст.

Читати більше про японське святилище Місоґі на сайті Мандрівки Японією:  Храм Місоґі в горах Японії: поєднання практик вогню та води

Де можна погратися з свійськими тваринами в Японії: Парк Макіба

Відео: Мандрівки Японією, офіційний Ютуб канал. Вид на гірські околиці Японії з території парку Макіба

Макіба Парк (まきば公園)— це, власне, не класичний парк, а зона відпочинку дорогою між Кобучідзавою і курортною зоною Кійосато. Тут влітку можна спробувати вершкове морозиво з молока фермерських корів, насолодитися краєвидами в будь-яку пору року, а також відвідати невеликий ресторан та магазин сувенірів.

Фото: Мандрівки Японією. Ресторан з панорамним вікном, м’які тематичні іграшки у формі пухнастих овечок та інших японських свійських тварин, сирні продукти, солодощі та інші сувеніри, як от мініатюрна копія дзвоника з шиї корови – всі це в одному місці на території комплексу Макіба в гірській префектурі Яманаші, Японія

Діти можуть познайомитися з овечками та козенятами на пасовищах. Поруч знаходиться кілька діючих ферм, заснованих у 30-х роках минулого століття іноземним освітянином, який створив тут експериментальне сільське господарство, школи та іншу інфраструктуру для підтримки місцевого населення в горах Японії.

Гірський відпочинковий комплекс в Яманаші: вершкове морозиво на терасі влітку і затишок біля каміну взимку

Фото: автор проєкту Мандрівки Японією Ліля Тяжка (LilkaSky). Біля входу в знамените кафе з морозивом Сейсен-рьо

Чудове місце для зупинки та нетривалого проживання з милозвучною назвою Сейсенрьо (清泉寮, せいせんりょう, Seisen-Ryo) розташоване в японському місті Хокуто, префектура Яманаші, в районі Кійосато, на висоті 1380 метрів. Це туристично-освітній комплекс, який включає готель, котеджі, ресторани та кемпінги. Знамените м’яке морозиво (ソフトクリーム, різновид вершкового морозива) зробило його популярним.

Фото: Мандрівки Японією. Збір донатів на підтримку України в Японії, в приміщенні кафе з морозивом на території Сейсенрьо

Спочатку, у 1938 році, Seisen-Ryo стало базою для розвитку туризму в Кійосато, з появою гірських стежок, лижних курортів і кемпінгів Яманаші. З 1980-х по 1990-ті роки тут спостерігався бум туризму, і в 2006 році Seisen-Ryo було визнано “Священною землею для закоханих” центром підтримки регіонального відродження. З тераси є можливість милуватися гірським пейзажем в погідній день, а вночі – спостерігати з зоряним небом. Взимку в номерах котеджів можна розводити вогонь в камінах і готувати маршмеллоу на шпичках та печену солодку картоплю.

Чи варто помандрувати одноденним гірським маршрутом, який описали Мандрівки Японією?

Фото: Мандрівки Японією. Дорогою з гірської префектри Японії Яманаші можна спостерігати широкі лани, схожі до пшеничних в Україні, тільки рисові

В загальному, одноденна мандрівка в японські гори неподалік столиці міста Токіо була чудовою: сонячна погода, хороше планування і зручний доступ до описаних Мандрівками Японією місць разом сприяли ідеальному часопроведенню, яке залишило яскраві спогади і бажання приїхати сюди ще не один раз.

Фото: Мандрівки Японією. Захід сонця в горах Японії застав нас у авто дорогою назад до бізнес-столиці Японії міста Токіо

Корисні джерела та посилання до теми мандрівки горами в Японії та відвідування місцевого храму:

Храм Місоґі в горах Японії: поєднання практик вогню та води [Електронний ресурс] / Блоґ Мандрівки Японією, Ліля Тяжка. – Режим доступу : https://japantravel.com.ua/khram-misogi-v-horakh-yaponii-poiednannia-praktyk-vohniu-ta-vody/– 2024.
Найбільший японський острів Хоншю (яп.)
Японські Альпи 日本アルプス (яп.)
Японський автомобіль Ніссан Сільвія 日産・シルビア (яп.)
Парк макіба まきば公園 (яп.)
Сейсенрьо 清泉寮 Seisen-Ryo (яп.)

Автор: Ліля Тяжка для Мандрівки Японією. Копіювання та поширення дозволено тільки з активним гіперпосиланням на першоджерело https://japantravel.com.ua/odnodenna-mandrivka-v-hory-prefektury-yamanashi-z-stolytsi-yaponii-mista-tokio-chastynai-khram-misogi/

Стежте за анонсами та оновленнями на офіційному Instagram Мандрівки Японією

 Теґи: , , , , , , , , , , , ,
Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This