Озеро Чюзенджі, Нікко

Японське озеро Чюзенджі  (中禅寺湖, Chūzenji-ko) в національному парку Нікко  виникло 20,000 років назад в результаті того, що лава з виверженого вулкану Нантай  перегородила русло річки.  Воно має народну назву Сацу-но-умі – «Море щастя» і займає площу 11.62 кв.км.

Гірський серпантин “Ірохазака”, [фото 1]

Дістатися до Чюзенджі можна по звивистій гірській дорозі “Ірохазака”  (いろは坂, Irohazaka), найкрутіша частина якої має ухил 14%. Дорога піднімається вгору більш ніж на 400 метрів і названа “Іроха”, тому що оригінальна стара дорога складалася з 48 крутих поворотів -стільки ж букв містилося в японській складовій абетці,раніше відомій як “Іроха” (І, РО, ХА- її перші три букви). На підйом і спуск з гори ведуть різні дороги, що робить цей гірський маршрут досить безпечним навіть при русі великих туристичних автобусів. Частина цієї дороги, побудована в 1954 р на місці старого шосе з двостороннім рухом, в даний час призначена для спуску автомобільного транспорту вниз. Сучасний в’їзд на гору був побудований в 1965 р.

Причал для рибацьких човнів

Найбільша глибина озера 163 м. Купатися тут заборонено через постійно низьку температуру води та стрімкі береги

 З весни до пізньої осені озером від одного берега до протилежного курсує катер, який долає цю відстань за двадцять хвилин

Гірське озеро Чюзенджі знаходиться на 1.2 км вище від рівня моря

Вітрильний спорт, веслування на човнах і рибальство-найпопулярніші види спорту на озері, проте у період дощів та тайфунів тут порожньо

Головна водна артерія, що живить Чюзенджу – річка Юкава, на якій знаходиться водоспад Кегон

 У 1873 р житель Нікко Хошіно Садагоро випустив в озеро близько десяти тисяч мальків райдужної форелі і коропа. В наші дні всім бажаючим порибалити в сезон з 20 квітня по 20 вересня слід купити ліцензію в будь-якому з місцевих готелів.

Озеро Чюзенджі було відкрите в 782 священиком на ім’я Шьодо (Shōdō), коли його групі вдалося зійти на гору Нантай. Озеро та гора вважалися священними та були закриті для жінок, коней і корів до 1872 року. Згодом багато європейських посольств побудували відпочинкові будиночки на мальовничих узбережжях.

Особливо красиво тут восени, коли дерева на  берегах змінюють колір листя

Озеро було улюбленим місцем літнього відпочинку Ернеста Сато (Ernest Satow), коли він перебував у робочій поїздці в Японії, 1895-1900 рр., згідно з його щоденниками. Британське посольство по сьогоднішній день володіє та користується будинком, побудованим ним на узбережжі.

Невеличкий острівець, порослий деревами

На березі озера знаходяться також торгові комплекси, готелі, онсени, місця відпочинку та храми

На причалі протилежного берегу

Сувеніри та місцеві традиційні солодощі

Особливо багато туристів відвідує територію озера в вихідні дні та свята. Також на початку серпня за стародавньою традицією до одноіменного храму Чюдзенджі на березі озера відбувається паломництво монахів, які щороку відвідують священну гору Нантай, подорожуючи у  простому білому одязі та солом’яних сандалях.

Використані джерела:
1. Lake Chūzenji (en.)
2. Nikko, Tochigi Prefecture. Japan Visitor (en.)
3. Lake Chuzenji. WAttention (en.)
4.Пструг райдужний

Фото:

1. Ірохазака
2. Мандрівки Японією, Озеро в Національному парку Нікко

Ліля Тяжка для Мандрівки Японією

 Теґи: , , , , ,
Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This