Найжвавіше перехрестя у світі – Шібуя (Токіо, Японія)

Одне з найбільших і найлюдніших перехресть у світі знаходиться в столиці Японії метрополісі Токіо. Я б рекомендувала запланувати деякий час на прогулянку в цьому місці, після відвідування Токійської вежі та саду Хаппо-ен, уникаючи найінтенсивніших годин руху. Окрім того, саме в Шібуї розташовані шінтоїстський храм Мейджі, колоритний колишній імператорський сад та парк Йойоґі.

Славнозвісний діагональний пішохідний перехід поблизу залізничної станції Шібуя в одноіменному районі столиці Японії місті Токіо входить в список топ-10 місць, які варто відвідати, і зараз я розкажу читачам Мандрівки Японією, чому.

З власного досвіду, скажу чесно, захоплює сама думка такої події. Насправді ж це буде натовп, який переходитиме дорогу, досить довго, але рухатимуться всі швидко і маса людей так ніби “нестиме” вперед, що з ними відчуваєш себе частинкою великого цілого і рухаєшся, у більшій мірі, по інерції. Декого відлякує сама думка про знаходження в настільки людних місцях, проте в реальності все відбувається організовано та без зайвої тисняви.

Місце настільки відоме, що, по суті, стало культовим і впізнаваним. Є воно і в низці фільмів, як ото «Труднощі перекладу» та «Потрійний форсаж: Токійський дрифт».


Кадр з фільму «Потрійний форсаж: Токійський дрифт»

Часто можна зустріти фото з якимись складними перфоменсами, які відбуваються з самого краю білих смуг, але це, насправді, дуже добре продумані акції, відрепетирувані в інших місцях до абсолютно злагодженого та чіткого виконання, адже часу обмаль. Хоча просто відійти вбік та сфотографуватися можна без проблем

Як видно з відео онлайн камери, цілодобово що дві хвилини хтось та й переходить вулицю, не зважаючи на погоду чи епідеміологічну ситуацію в країні.

В звичайний час на станцію прибуває приблизно два з половиною мільйони пасажирів в день. В середньому одночасно вулицю в цьому місці в усіх доступних п’яти напрямках перетинають від ста до двох з половиною тисячі людей, найбільше – в години пік по буднях, особливо після сьомої вечора, та з обіду вихідних. Вночі пішоходів найменше, так як після опівночі станція закривається.


Десятиповерхівка Tower Records, Shibuya – фактично одна з найбільших торгових точок музики у світі площею приблизно 5 тис. кв.м. , фото @Мандрівки Японією

В зв’язку з такою масовою відвідуваністю, фасади будинків довкола пістріють різноколірними неоновими вивісками, а гігантські екрани цілодобово показують рекламу.

Також облаштовані майданчики та кафе з великими панорамними вікнами, щоб звідти спостерігати за заклопотаними пішоходами. Особливо красивий вид під час дощу на море парасоль, в основному чорних та прозорих, що відкривається з затишного приміщення рівня приблизно другого поверху.

Сама станція є популярним загальновідомим місцем зустрічі, особливо біля знакового пам’ятника собаці Хачіко, яка віддано чекала свого господаря з роботи ще десять років після його смерті. Є в цьому щось особливо атмосферне. Для молоді щорічно відбувається костюмована вечірка з нагоди Хелоувіну. Також тут проводилось масове святкування настання нової епохи Рейва.


Автор блогу Мандрівки Японією, Ліля Тяжка (LilkaSky), біля наймилішого пам’ятника чекання та терпіння, Шібуя, Токіо, Японія, фото @Мандрівки Японією

Район Шібуя, що приваблює людей своїми численними караоке, фешенебельними магазинами, ресторанами, пабами та іншими розважальними закладами відпочинку, вважається прогресивним молодіжним кварталом Токіо, хоча, звісно, зустріти тут можна представників всіх вікових категорій.


Багатоповерховий магазин брендового одягу для жінок та чоловіків 0101 мережі Marui, фото @Мандрівки Японією

Історія станції бере початок більше, ніж сто років тому, у 1885 році, а за пів століття вона стає однією з ключових для з’єднання Токіо та Йокогами. Саме тоді всесвітньовідомий пішохідний перехід набув свого сучасного вигляду.

Доречі, перший японський мегамарш у вишиванках відбувся в районі Шібуя, Токіо, у 2013 році за ініціативи спільноти українців у Японії «Краяни». Подія зібрала понад 70 проживаючих у Японії українців та японців, яким цікава та небайдужа Україна. Учасники продемонстрували український національний одяг, традиції та культуру. Маршрут пролягав через відоме перехрестя на станції Шібуя та площу Хачіко.

В загальному, місце знакове та популярне, варте відвідування та просто хорошої прогулянки. Не так щоб повторити і ходити безкінечно через дорогу туди-назад, але один раз – обов’язково!

Ліля Тяжка для Мандрівки Японією. Копіювання та поширення дозволено тільки з активним гіперпосиланням на першоджерело https://japantravel.com.ua/nayzhvavishe-perekhrestia-u-sviti-shibuia-tokio-yaponiia/

стежте за анонсами та оновленнями на офіційному Instagram Мандрівки Японією https://www.instagram.com/japantravel.ua

 Теґи: , , , ,
Ліцензія Creative CommonsКонтент ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Ознайомитись з деталями ліцензії CC BY-NC 4.0.

Post your comment

Pin It on Pinterest

Share This